Виховна година за планом присвячена Всесвітньому дню донора крові. Кожного року, згідно рішення 58-ї сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я в Женеві (2005р.), 14 червня відзначається Всесвітній день донора крові. Цей день має на меті підвищення усвідомленості про значення донорства крові та виявлення вдячності відданим донорам, як рятують життя.
Донорство крові є важливою гуманітарною діяльністю, яка допомагає врятувати життя тисячі людей щодня. Кров є невідновлюваним ресурсом, багато хворих та травмованих потребують переливання крові для виживання. Ваша маленька добра справа може мати велике значення для хворих та їх родин.
Донором може бути кожен дієздатний українець віком від 18 років і вагою не менше ніж 50 кілограмів. Щоб стати донором, кандидат має пройти відповідне медичне обстеження в закладі охорони здоров’я перед здачею крові й не мати ані абсолютних, ані тимчасових протипоказань.
Процес донорства крові включає кілька кроків: реєстрацію, медичний огляд, забір крові та відновлення. Реєстрація включає заповнення форми з основною інформацією та анкетою щодо здоров'я. Після цього відбувається медичний огляд, який включає перевірку аналізів та вимірювання тиску. Забір кров проводиться швидко та безболісно, а після нього донор отримує відновлювальні сніданок та може повернутися до своїх звичних справ.