Під час проведення тематичного заходу лікарями-інтернами було обговорено багато питань, що безпосередньо стосуються цієї проблеми. Наркозалежність – це хронічний патологічний стан, що характеризується примусовим пошуком і вживанням наркотичних речовин, який є нав’язливими та неконтрольованими, незважаючи на шкідливі наслідки.
Складно передбачити, чи стане людина залежною від наркотиків. Поєднання генетичних факторів, факторів навколишнього середовища та розвитку впливає на ризик залежності. Чим більше факторів ризику у людини, тим більша ймовірність того, що прийом наркотиків може призвести до залежності.
Розлади поведінки ставлять під сумнів самоконтроль залежної людини та заважають її здатності протистояти інтенсивному бажанню приймати наркотики. Рецидив - це повернення до вживання наркотиків після спроби припинити.
Більшість наркотиків впливають на схему «винагороди» мозку, насичуючи його нейромедіатором дофаміном. Дофамінергічна стимуляція спричиняє посилення приємних, але нездорових дій, змушуючи людей повторювати поведінку знову і знову. З часом мозок пристосовується до надлишку дофаміну, що зменшує відчуття ейфорії, порівняно з першим прийомом препарату - ефект, відомий як толерантність.
Наркозалежність піддається лікуванню і з нею можна успішно боротися. Вживання наркотиків і залежності можна запобігти.